in

“NEREDE BENİM EN FAVORİ DİKTATÖRÜM?”

Bu sözü, bir toplantıda, göremediği Mısırın lideri için Amerikan Başkanı Trump kullanıyor. Bir emperyalist lider ancak böyle ulu orta bir ifade kullanabilir. Adam, hakimiyet gücünün sarhoşluğu içerisine dünya kamuoyunun tepkisi bile dikkate almıyor ve içindeki kirli ihtirasıyla ambalajlanmış dili kullanıyor.
Aslında söylediği söz doğrudur: Sisi denen piyon tam anlamıyla bir diktatördür. Amerikan çıkarları uğruna ülkesinde binlerce masum insanın kanına giren bir zalim için başka sıfat söylenebilir mi?

Şimdi buradan bizdeki ideoloji diktatörlerine bakalım isterseniz. Diyarbakır’da anneler çocukları için HDP’nin önünde ayaktalar. Bizim liberal kesimden çıt yok. Ezandan rahatsız olanlardan çık yok, ‘şehitler ölmez vatan bölünmezden’ rahatsız olanlardan çıt yok. HDP’ile kolkola seçime girenler, zımnen bunların eylemlerine onay vermiş olmuyorlar mı? Hele hele kendilerini milliyetçi ve muhafazakar kesimin sözcüsü gibi görenlerin, böyle bir ortaklığın utancının ötesinde bu konudaki sessizliği neyle izah edilecektir? Bu meselenin iktidarı, muhalefeti olmaz, olamaz, bir anne çocuğunun dağa çıkmasını istemiyorsa ve kaçırılan çocuğunu kurtarmak için çırpınıyorsa, buna destek vermek hem insani, hem ahlaki, hem de dini göredir.

Amerikanın favori diktatör Mısır’da bir tane ise, bizde sanıyorum ki Sisi kalitesizliğini taşıyanlar binlercedir. Dilerim terör belası, masum askerlerimizin yerine, bu PKK sevicilerinin ocağına da ateş düşürsün.

Ne düşünüyorsun?

2478 puanlar
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorumlar

OKUL AÇMAK FABRİKA AÇMAKTAN ÖNEMLİDİR!

HANGİ KAFAYLA TÜRKİYE KALKINACAK?