in

Fırat’ın Doğusuna operasyon ne zaman yapılacak?

“Türkiye’nin, Suriye’de kendine alan açmasına izin vermeyeceğiz.”

ABD Suriye’deki askeri gücünü artırıyor mu. Olası Fırat’ın Doğusu Operasyonu, Sınır hattında neler oluyor, ABD’nin Suriye Politikası değişir mi, Frat’ın doğusunu neler bekliyor, ABD Basınından ”Askerler çekilecek” iddiası, Suriye milli ordusu hangi gruplardan oluşuyor, Suriye milli ordusu olası operasyonda ne rol oynayacak, ABD YPG-PYD’YE Silah desteğini çekecek mi,

Fırat’ın Doğusuna operasyon hazırlığında olan Türkiye’ye, ABD ve ABD basını biz o şartta çekiliriz mesajları vermeye başladılar bile.
Bu mesajı blöf olarak okuyanlarımız da var ancak ben Türkiye ile doğrudan bir çatışmaya girebileceklerini düşünmüyorum. Vekaletler üzerinden yani PKK/PYD’yi silahlandırma, en son dün yapılan 3 tır sevkiyat ile devam ediyor ancak bölgede vekalet savaşlarının da Türkiye’yi durduramayacağına dair en ufak bir şüpheleri yok. Yani biliyorlar ki, Türkiye, PYD’yi iki günde dümdüz eder.

Peki o halde planları ne?

Evet, ABD çekilecek ancak Türkiye’yi başka yollardan zayıflatmaya başlayacaklar.
İçeride kaos ve sokak ayaklanmaları, belki de darbe planı operasyonunu, Berlin Konferasında buluşan, Saddet Partili, İp ve CHP’li M. Vekilleri nezdinde, Fetö firarisi ve PKK’lı bir gruba verdiler.
Fetö, ABD’den Bahçeli’ye saldırmaya başladı ki, içeride Milli Cephe oyalansın.
Bir başka yıpratma da Batı, özellikle Avrupa Türkiye’ye karşı kışkırtılacak ki Türkiye’nin enerjisini tüketsin.
Zira dün, ABD Dışişleri Bakanı Pompeo; “Türkiye’nin Doğu Akdeniz’deki sondaj faliyetleri yasa dışı, hiçbir ülke Avrupa’yı rehin alamaz” diyerek aslında bunun da startını vermiş oldu..!

Türkiye için kritik günler başlıyor, ABD ön kapıdan çıkacak ancak Türkiye’yi sırtından vurmak için arkadan dolanacak..!
Türkiye bu krizi aşarsa, ABD’yi Ortadoğu’dan kısmen kovmuş olmanın şöhretiyle Avrasya’da gücüne güç katacak.
Tam bu noktada İstihbarat ve TSK’nın koordineli stratejik hamleleri 100 yılın ardından en önem arzeden günlerin silsilesine girecek.
Çalışmalar hazır,
Allâh yardımcımız olsun,
Her doğan Asker Türk Milleti, tetikte ve budakta olsun..!

Küresel ailelerin kıdemli iç güveyisi ve aynı zamanda Fransa’nın baş müdürü olan Macron ne demişti?

“Türkiye’nin, Suriye’de kendine alan açmasına izin vermeyeceğiz.”

Şimdi bazıları kızdı, biliyorum. Bazıları da “aman aman, ahanda Fransa’yı da kendimize düşman ettik” diye korku ve paniğe kapıldı; uyuyamıyor… Aslını sorarsanız hiç birine gerek yok. Gerçi Çavuşoğlu bir güzel azarladı ama… Ben yine de durumun iç yüzünü yazayım.

Fransa, çok eski zamanlardan beri bölge ile ilgileniyor. Bu ilgilenme, herkesce bilinen 80’lik bayan Mitterand’ın pkk’lı sevgili aşkı ile sınırlı da değil.

Mesela bir bilgi…

Biz Afrin’i kimden aldık. Hani şu 6 bin kadar pkk’lı temizleyerek aldığımız Afrin var ya, orayı kimden aldık? Şu 33 aşiretli şehrin , 32 aşireti Kürt kökenli olan Afrin’den bahsediyorum.

Suriye’den değil… Rusya’dan veya ABD’den de değil… PYD’den hiç değil, onlar önce fistanlarını toplayıp, oturdukları kucaktan kalksın.

Biz Afrin’i Fransızlardan teslim aldık. Afrin’de son 8 yıldır, resmi daireler dahil Fransızca konuşuluyordu. Okullarda Fransızca eğitim yapılıyordu. Şimdi 1 yıldır Türkçe eğitime geçildi.

Yani anlayacağınız Fransa’nın yangını büyük. Dayağı yedi, geçti karşı yakaya abisinin yanına; “gelsene gelsene” diyor. Abisi ile beraber dayak yiyecek, haberi yok.

Ve ayrıca şunlar da bilinmeli ki…

Fransa’nın 5.9 trilyon dolar borç stoğu var. Yıllık ürettiği mal ve hizmet 2,6 trilyon dolar. Yıllık bazda ise gelirinin de yüzde 98,5’i borca gidiyor.

Şimdi Macron ne yapsın? Hanım köyden ne talimat gelirse onu söylüyor. Hanım köylüleri devleti kendilerine muhtaç etmiş. Rest çekerse maaş bile ödeyemez. Sarı yelekliler hala susmadı, sokaktan çekilmedi. Hep böyle mi gidecek? Göreceksiniz; Başkan Erdoğan ile karşılaşınca da hayran hayran, masum çocuklar gibi yakasını ilikleyip özür dilercesine melul melul bakacak; daha önce yaptığı gibi…

Kısacası bazı şeyleri fazlaca da kurcalamaya gerek yok. İtin vazifesi havlamak, derdi de kemiktir. Ve iti iti kemik başında bulur… Suriye’de şekil A’da görüldüğü gibi…

Ne düşünüyorsun?

0 puanlar
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorumlar

DEVLET GÜCÜNÜN KAYNAĞI ADALETİN DOĞRU TARTAN TERAZİSİDİR?

DEVLET GÜCÜNÜN KAYNAĞI ADALETİN DOĞRU TARTAN TERAZİSİDİR?

video Püf Noktaları Deneyleri