in

AMERİKALI DEMOKRATLAR DEMOKRAT MI

Peki Demokratlar ne yapıyor?

Demokratlar 2016 seçimini kazanacaklarından o kadar emindiler ki Cumhuriyetçilerin adayı Trump kazanınca şoka uğradılar. Trump’ın politikalarından hoşlandığımı söyleyemem. Beğeniriz, beğenmeyiz; hoşumuza gider gitmez. Fakat O, ülkesinin çıkarları doğrultusunda politika yapıyor. Bunu da kendi üslubuyla yapıyor. Onlar da Türkiye’nin politikalarından hiç hoşlanmıyor.

Peki Demokratlar ne yapıyor?

Onlar seçim sonucunu içlerine sindiremediler. Hemen seçimin ertesinde Trump’ın, Rusya ile işbirliği yaptığını, Rusya’nın ABD seçimlerini manipüle ederek kazanmadığı halde Trump’ı kazanmış konuma getirdiklerini öne sürdüler. Hatta bunun için sokak gösterileri düzenlediler.

O zamandan beridir bir ‘azil’ sözüdür dönüp duruyor. Önce bu nedenle seçimleri geçersiz saydırmaya çalıştılar olmadı. Trump’ı cinsel istismarla suçlayarak, akıl sağlığının yerinde olmadığını öne sürerek azil edilmesini sağlamaya çalıştılar olmadı. Trump sağlık kontrolünden bile geçirildi.

Şimdi de gelecek seçimlerde muhtemel Demokrat Parti adayı Biden ve Ukrayna üzerinden bunu deniyorlar. Eski bir CIA ajanı Ukrayna’ya gitmiş ve Trump’ın Ukrayna devlet başkanına Biden’ı kötüleyecek bilgiler vermesi için teklif yaptığını deşifre etmiş. Bu nedenle azil istiyorlar. Demokratlar bizim yeniçerileri geçti. Seçim kazanmaya değil, kelle almaya çalışıyorlar. Bunu yaparken de kamuoyunun hoşuna gidecek konularda Trump’ı kötüleyip köşeye sıkıştırmaya çalışıyorlar.

Bu çabalar bana yabancı değil. Bu gözler neler gördü. İktidar partisi kapatılmak istendi. Türlü çeşitli darbe girişimleri denendi. Hiçbiri tutmadı yargı yoluyla alaşağı edilmek istendi. Seçim hileleriyle önü kesilmeye çalışıldı. En sonunda açıktan darbe tezgahlandı. Bunların arkasında hep Amerikan derin devleti ve onunla işbirliği içindeki Demokrat Parti vardı.

Bu seferki azil hikayesi de boş çıkar. Amerikan ve dünya kamuoyunu bir süre meşgul eder. Ama ‘o gidecek biz geleceğiz’ şarkısı hiç susmaz. Ne Amerika’da ne de başka bir yerde. Seçimlere kadar.

Ne düşünüyorsun?

0 puanlar
Upvote Downvote

Yorumlar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Loading…

0

Yorumlar

0 yorumlar

OKULLARA AİLE EĞİTİMİ DERSİ KONMALIDIR!

Sefer ayındayız?